Nely sa venuje tancu od svojich šiestich rokov. Počas svojej dlhoročnej profesionálnej kariéry získala titul viacnásobná majsterka SR a vicemajsterka sveta v salse 2007-2009, majsterka sveta ALL styles show za rok 2014, majsterka sveta v Caribbean show za rok 2014, majsterka sveta All styles solo za rok 2014, vicemajsterka sveta v salse, Solo female za rok 2014.

Je zakladateľkou detského súboru La Portella, a tanečnej skupiny La Portella. Svoje tanečné schopnosti si zdokonaľovala v Latinskej Amerike a v Európe.

Venuje sa deťom a ako hovorí "deti sú pre mňa srdcovka a splnený sen".

Zapája ich do krásnych projektov, vystupujú na rôznych podujatiach pre celé rodiny, tancujú v klipoch slovenských umelcov, zúčastňujú sa svetových súťaží a motivuje deti mať radosť z tanca a hudby.

Spolupodieľala sa v rámci prípravy choreografií a účinkovala na renomovaných televíznych projektoch: Slovensko má talent, Talentmania, Slovensko má Silvester, Miss Universe, Modré z neba, Let´s dance, Splnený sen, Kriminálka Staré Mesto, Teleráno STV, Teleráno Markíza,...

Tancovala po boku českého slávika Karla Gotta, či ako predskokanka úspešnej kubánskej reggaetonovej skupiny Eddy K& Gente de Zona na Slovensku. Taktiež tancovala po boku najslávnejšej kubánskej kapely Buena Vista Social Club, Timbalive a vystupovala na veľkom množstve firemných akcií najväčších mien.