Lenka Považanová

LOKALITA:
– Cik Cak Centrum, Petržalka

1. Aká je Tvoja tanečná história/skúsenosti/úspechy?
Tancu som sa aktívne začala venovať vo svojich štrnástich. Od slovenských ľudových tancov som sa pretancovala cez divadelné dosky až k rôznorodým tanečným štýlom a venujem sa im aktívne dodnes. Moja profesionálna tanečná dráha sa rozvinula na rôznych divadelných scénach – Štátna opera v Banskej Bystrici (Gypsy Roots, Ferdo Mravec), Divadlo J.G.Tajovského (Prekliaty básnik), Divadlo Nová scéna (Iago), Slovenské divadlo tanca Jána Ďurovčíka (Strom), Red Cat Cabaret (Cotton Club, Studio34), Seefestspiele  Mörbisch v Rakúsku  (West Side Story), ako aj v mnohých tematických show a projektoch s pestrým repertoárom tanečných štýlov (SFINX, Sangre Nueva, mondance, Tron Girls, Dance Industry, Angry Birds On Ice, ShowArt). 

2. Prečo práve tanec?
Napriek svojmu vzdelaniu z úplne iného súdka pohyb som milovala už od detských čias. Cez športové aktivity ma to postupne pritiahlo aj k tancu ako inej forme pohybu. Na základe vedomostí a skúseností z tanca a športu som vytvorila vlastné skupinové fitness cvičenie s názvom LatinoFIT a LatinoFIT Teens.   

3. Odkedy pôsobíte v La Portella?
Po rokoch práce s dospelými  som sa tu začala aktívne venovať aj tanečnej pedagogike detí. V tíme La Portella som štyri roky.

4. Aké sú Tvoje najkrajšie zážitky z práce s deťmi?
Deti sa hýbu, tancujú, pretože CHCÚ a majú z tanečných hodín RADOSŤ. A o tom tanec podľa mňa je – o čistej radosti, ktorá sa zo sveta dospelých a u profesionálnych tanečníkov časom akosi vytráca… preto ju netreba strácať,  treba udržiavať, alebo hľadať opäť. Deti v La Portelle mi túto dôležitú vec nevedomky pripomenuli, či už na tanečnej sále alebo pod pódiom, keď ony žiaria na ňom. To sú najkrajšie momenty pre mňa.

5. Čo by o Vás povedali deti na sále?
Hmmm, tak to by som teda rada počula 😀 Asi že som prísna a dám im na tanečnej sále zabrať, ale zároveň je so mnou na každej tanečnej hodine aj zábava. 

6. Ktorú jednu vec/vlastnosť by mali o Vás vedieť rodičia detí?
Detskú tanečnú pedagogiku robím skutočne od srdca. Keď vidím, ako sa deti na tanečné hodiny tešia, mám motiváciu robiť všetko pre ne ešte lepšie, krajšie a zábavnejšie. Tanec mne do života priniesol neuveriteľne veľa, a chcem to, čo som sa naučila odovzdať ďalšej tanečnej generácii, ktorá nám pred očami vyrastá.