Emma Kasatkinova

LOKALITA:
– Ružinov

Svoj vzťah k tancu som si začala budovať už od 5.rokov. Vyskúšala som si viaceré tanečné štýly ako disco dance, hip hop, street dance, show dance, klasický tanec, ľudový tanec, techniky moderného tanca, vogue a contemporary. Začínala som v tanečnom klube District dance, Bratislava pod vedením trénerky a choreografky Moniky Šimekovej. Počas pôsobenia v tomto tanečnom klube som si vyskúšala rôzne tanečné štýly. Najviac mi k srdcu prirástol moderný a súčasný tanec. A to bol dôvod, prečo som sa neskôr stala súčasťou tanečného klubu Moving Souls, Bratislava pod vedením trénerky a choreografky Viky Kozákovej. Vyštudovala som Tanečné Konzervatórium Evy Jaczovej v Bratislave odbor moderný tanec. Počas štúdia na Tanečnom konzervatóriu som začala navštevovať aj tanečný klub NOIR Dance Company pod vedením trénerky a choreografky Dominiky Malenovskej.

Získala som aj rôzne úspechy ako 1.miesto Tanečná skupina roka v Prahe v tanečnom štýle contemporary, 2. miesto na Majstrovstvách sveta v Show Dance – skupina, 4. miesto na Majstrovstvá sveta v Disco Dance – sólo.

Momentálne sa venujem hlavne tanečnému štýlu contemporary a začínam štúdium na HTF VŠMU v odbore tanečné umenie – moderný tanec.

Tanec pre mňa znamená priestor na spoznávanie svojho vlastného tela po fyzickej ako aj duševnej stránke. Znamená pre mňa aj slobodu, silu a vášeň. Tanec mi veľmi pomohol pochopiť samú seba, učí ma sebaláske, učí ma počúvať svoje telo, svoju intuíciu pri prejave pohybu. Rozvíja mi kreativitu a neustále ma učí niečo nové, taktiež mi pomáha prekonávať svoje limity a samú seba. Zároveň ma to smeruje aj k spolupráci s ostatnými tanečníkmi, pedagógmi a trénermi, rešpektovanie sa navzájom a podporovanie sa. 

Na práci s deťmi ma najviac baví ich čistá detská radosť z pohybu. Baví ma sledovať ich každý jeden pokrok. Vtedy mám pocit, radosti a vďačnosti, že môžem učiť detičky a že im môžem odovzdávať svoje tanečné a pohybové skúsenosti.

Mojim cieľom je priviesť deti v pozitívnemu vzťahu k pohybu a tancu a naučiť ich, že tanec je radosť. Zároveň, aby dosahovali aj pokrok v ich práci a naučili sa dobré tanečné základy, ktoré im potom pomôžu a uľahčia prácu v budúcnosti, ak by sa rozhodli venovať tancu na profesionálnej úrovni. A samozrejme, aby sa naučili rozvíjať svoju kreativitu a hravosť.