Lenka Kuzielová

LOKALITA:
– A TEAMS, Petržalka,

Bc. Lenka Kuzielová (2000)

Priznávam, že celý môj svet sa neustále točí okolo tanca. Začala som s umením už ako 6 ročná v Poprade, mojom rodnom meste na Základnej umeleckej škole. A to trojkombináciou tancovania v tanečnej skupine TS Bow, hrania divadla v detskom divadelnom súbore Trma-vrma a aj navštevovania Výtvarného odboru. Následne popri štúdiu tanečného umenia na Konzervatóriu Jozefa Adamoviča, som mala možnosť tancovať v Štátnom divadle v Košiciach. Bola som súčasťou tanečných predstavení, operiet a rôznych iných tanečných projektov a aj filmov. Vtedy som si uvedomila, že sa chcem naplno pohybovať v tanečnom umení, rásť v ňom a tvoriť!
Momentálne študujem v 2. magisterskom ročníku program Tanečné umenie – Moderný tanec Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Popri štúdiu som interpretačne súčasťou tanečných projektov v SND, DAB, Divadlo Mystik a Féder Teatér. Milujem interpretovať a prinášať do tanca vždy kúsok zo seba samej.
Moje tanečné a pedagogické skúsenosti neustále obohacujem vďaka workshopom s významnými pedagógmi na Slovensku ale aj v zahraničí. Veľmi rada zdieľam vedomostí s tými, ktorí majú rovnakú vášeň ako ja. Chcem učiť lásku k tancu a zdravému pohybu hlavne deti či mladých ľudí a sledovať ako sa rozvíjajú. Takéto spriaznené dušičky nachádzam práve v tanečnej škole La Portella.

Vediem pobočku v Petržalke v Cik Cak Centre, súťažné kategórie Mini, DVK a prinášam tanec nie len do detských škôlok, ale aj ku dospelákom na hodinách Lady Style.

Motivuje ma radosť zo života, v ktorej tanec nikdy nesmie chýbať. Lebo tancovať a pocítiť radosť v srdci a rytmus v tele u nás v tanečnej škole La Portella môže každý!