Nely Portella

LOKALITA:
– Dúbravka – La Portella štúdio – A Team

Milí rodičia a priatelia, vitajte v mojom tanečnom svete pre všetky deti.

Názov tanečnej školy nesie moje priezvisko, čo v taliančine znamená „brána“. Pre mňa osobne brána do tanečného sveta. Vstúpte s nami do tanečného sveta detí, ktoré sa učia tancovať, spoznávajú latinsko-americkú kultúru, jej tance a hudbu, učia sa počúvať a rozumieť hudbe. Spoznajú nových priateľov, zoznámia sa s publikom a pódiom, naučia sa nebáť a spolupracovať v tíme. Zistia, že trpezlivosť „radosť“ prináša, naučia sa vyhrávať, ale i prehrávať. A v neposlednom rade spoznajú nových kamarátov, napríklad aj na svetových súťažiach.

La Portella vznikla v roku 2012 na podnet spokojných mamičiek z mojej predchádzajúcej práce. Mojou najväčšou inšpiráciou však bolo narodenie mojej dcérky Olívie, ktorá tomu všetkému dávala reálne kontúry a zmysel. Začiatky, ako to už väčšinou býva, neboli ľahké, ale s čistým srdcom, túžbou, vierou, láskou k deťom a tancu a po boku úžasného manžela a priateľov, ktorí v nás verili a podporili nás, sa stal môj sen skutočnosťou.Som  profesionálna tanečnica, choreografka a tanečný pedagóg. Tancu sa venujem profesionálne už 17 rokov.
Počas tejto doby som účinkovala v mnohých televíznych projektoch ako interpret – Slovensko má talent, Talentmánia, Slovensko má Silvester, Modré z neba, Splnený sen, TV seriál Kriminálka Staré Mesto, TV seriál Doktori, Teleráno STV, Teleráno Markíza – aj ako choreograf – Miss Universe, Let´s dance. Tancovala som po boku Karla Gotta.
Účinkovala som ako tanečník  v mnohých pódiových hudobno – tanečných projektoch, napríklad Buena Vista Social Club, Afro Cuban All Stars, La Portella latino show, Fiesta del Baile, Gente de Zona, Eddy K., a iné.

Získala som tituly Majsterky Sveta v Caribbean dance show na World Dance Championship WADF a Majsterky Sveta v All Styles dance show na World Dance Championship WADF. Taktiež som niekoľkonásobná Majsterka SR v salse IDO.


Som spoluautorkou a zároveň hlavnou postavou úspešného hudobno-tanečného predstavenia Tani Tani s Nely a rovnomenného seriálu pre deti, ktorý je vysielaný denne na televíznych obrazovkách. Zo seriálu bol vydaný aj 1. diel Tani Tani s Nely na DvD nosiči. Som spoluautorkou a zároveň hlavnou postavou TV relácie Zatancuj si s Nely, ktorá je taktiež vysielaná na talevíznych obrazovkách.

Vybudovala som tanečnú školu La Portella pre deti od 3 rokov, s vlastnou metodikou, na ktorej neustále pracujeme so svojim tímom. Moji žiaci sa pod mojim vedením stali víťazmi národných i medzinárodných súťaží: World dance championship  –  zlatá mediala (Caribbean show DVK) , zlatá medaila (National dance DVK)IDO – zlatá medaila ( MS v Janove DVK formácia), strieborná medaila ( MS v Janove JVK group), zlatá mediala ( MS v Janove Duo Salsa).

Tieto a ďalšie skúsenosti ma posúvaju vpred, aby som spolu s mojim tímom vedela deťom vytvoriť prostredie na rast, sebarealizáciu, nachádzanie priateľstiev, posúvanie svojich hraníc, radosť z pohybu. Vstúpte s nami do tohto sveta plného rytmu, farieb a srdečnosti.

Vitajte v La Portella, v bráne do sveta tanca Nely Portella