Nely Portella

LOKALITA:
– Dúbravka – La Portella štúdio – A Team

Milí rodičia a priatelia, vitajte v mojom tanečnom svete pre všetky deti.

Názov tanečnej školy nesie moje priezvisko. V taliančine znamená „brána“ a pre mňa to symbolizuje bránu do tanečného sveta. Tento svet je plný rytmov, pohybu a zábavy a vítam v ňom všetky deti, ktoré spoznajú prostredníctvom tanca latinsko-americkú kultúru, nových priateľov, zoznámia sa s publikom a javiskom, objavia svoj vnútorný svet a budú vďaka tancu rásť. Naučia sa nebáť a spolupracovať v tíme. Zistia, že trpezlivosť „radosť“ prináša, okúsia aj aké je to prehrávať ale i vyhrávať na súťažiach na Slovensku ale i v zahraničí, ale predovšetkým, že tanečný svet je krásny, slobodný, pestrý a čarovný.

La Portella vznikla v roku 2012 na podnet spokojných mamičiek z mojej predchádzajúcej práce. Mojou najväčšouinšpiráciou však bolo narodenie mojej dcérky Olívie, ktorá tomu všetkému dávala reálne kontúry a zmysel. Začiatky, ako to už väčšinou býva, neboli ľahké, ale s čistým srdcom, túžbou, vierou, láskou k deťom a tancu a po boku úžasného manžela a priateľov, ktorí v nás verili a podporili nás, sa stal môj sen skutočnosťou. Som  profesionálna tanečnica, choreografka a tanečný pedagóg. Tancu sa venujem profesionálne už 17 rokov a ako interpret som účinkovala v mnohých televíznych projektoch Slovensko má talent, Talentmánia, Slovensko má Silvester, Modré z neba, Splnený sen, TV seriál Kriminálka Staré Mesto, TV seriál Doktori, Teleráno STV, Teleráno Markíza. Taktiež som vystupovala v rámci mnohých hudobno-tanečných projektoch: Buena Vista Social Club, Afro Cuban All Stars, La Portella latino show, Fiesta del Baile, Gente de Zona, Eddy K. Tancovala som i po boku Karla Gotta.  Ako choreograf som sa podieľala na projektoch ako Miss Universe a Let´s dance.

Získala som tituly Majsterky Sveta v Caribbean dance show na World Dance Championship WADF a Majsterky Sveta v All Styles dance show na World Dance Championship WADF. Taktiež som niekoľkonásobná Majsterka SR v salse organizácie IDO.


Som spoluautorkou a zároveň hlavnou postavou úspešného hudobno-tanečného predstavenia Tani Tani s Nely a rovnomenného seriálu pre deti, ktorý je vysielaný denne na televíznych obrazovkách. Zo seriálu bol vydaný aj 1. diel Tani Tani s Nely na DVD nosiči. Som spoluautorkou a zároveň hlavnou postavou TV relácie Zatancuj si s Nely, ktorá je taktiež vysielaná na televíznych obrazovkách.

Vybudovala som tanečnú školu La Portella pre deti od 3 rokov, s vlastnou metodikou, na ktorej neustále pracujeme spolu s mojim tímom. Moji žiaci sa pod mojim vedením stali víťazmi národných i medzinárodných súťaží: World dance championship  –  zlatá mediala (Caribbean show DVK) , zlatá medaila (National dance DVK)IDO – zlatá medaila ( MS v Janove DVK formácia), strieborná medaila ( MS v Janove JVK group), zlatá mediala ( MS v Janove Duo Salsa). 

Všetky tieto skúsenosti teraz ďalej odovzdávam prostredníctvom svojej školy, v ktorej Vás a Vaše deti srdečne vítam.