Zuzana Trojáková

LOKALITY:
– A TEAMS, Dúbravka, Záhorská Bystrica, Stupava

1. Aká je Tvoja tanečná história/skúsenosti/úspechy?
K tancu ma priviedli rodičia, keď som mala 4 roky. Profesionálne som sa mu začala venovať už v druhom ročníku základnej školy, kedy som začala tancovať súťažne. Počas štúdia na tanečnom konzervatóriu som sa zúčastnila súťaže World Chamionships of Performing Arts v Los Angeles v Kalifornii, kde som sa dostala až do finále a získala ocenenie za najlepšie jazz sólo a druhé najlepšie show a modern sólo. V sólovej kariére som sa na svetovom pohári umiestnila na prvom mieste v kategórii disco dance sólo, hip hop sólo a na druhom mieste v kategórii modern sólo.
Ziśkala som titul druhej vicemajsterky Európy v show dance sóle v Petrohrade a taktiež som niekoľko násobná Majsterka SR v kategóriach jazz, modern, show a disco dance sólo IDO. Momentálne pôsobím v divadlách tanca a venujem sa muzikálom.

2. Prečo práve tanec?
Neviem si predstaviť život bez tanca. Je mojou neoddeliteľnou súčasťou. Každodenné experimentovanie s pohybom, zlepšovanie sa, prekonávanie svojich hraníc, emócie, to všetko pre mňa znamená tanec.
Pocit stáť na javisku, vidieť nadšených ľudí a počuť ich potlesk je neopisateľný. 

3. Odkedy pôsobíš v La Portella?
V La Portella pôsobím od septembra roku 2021.

4. Aké sú Tvoje najkrajšie zážitky z práce s deťmi?
Práci s deťmi som sa venovala už počas štúdia na tanečnom konzervatóriu, kedy začala moja prax pedagóga a choreografa na základných umeleckých školách a v tanečných kluboch. Na práci s deťmi mám najradšej ich úprimnú a čistú detskú radosť z tanca. V momente keď vbehnú do sály ma vtiahnu do svojho sveta. Sveta plného fantázie a spoznávania. Mojou najväčšou odmenou je sledovať ako napredujú.

5. Čo by o Tebe povedali deti na sále?
Pani trénerka nás má veľmi rada a dáva nám najkrajšie odmeny haha :). Naše spoločné hodiny sú plné zábavy a radosti z tanca. Veľa sa smejeme ale zároveň sa každý deň zlepšujeme a učíme niečo nové. 

6. Ktorú jednu vec/vlastnosť by mali o Tebe vedieť rodičia detí?
Deťom sa venujem s najväčšou láskou a teším sa z každého ich pokroku.